Arabesque

dance academy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur at vero adipiscing elit, sed do eiusmod.

Witaj na stronie StudioMovement.  m@studiomovement.pl

poznaj nas

O nas

Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. zo. o.  KRS 0001035066, REGON 525248110, NIP 5472237947, z siedzibą w Bielsku Białej, prowadzi działalność edukacyjną, artystyczną oraz szkoleniową, promując i rozpowszechniając sztukę taneczną.

PROGRAM EDUKACYJNY:
AKADEMIA TAŃCA I BALETU MOVEMENT
Warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych odbywają się cyklicznie w kilku blokach zajęciowych z podziałem na grupy wiekowe. Tematyka programowa oprócz treści związanych bezpośrednio z tańcem została wzbogacona o narzędzia teatralne. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom oraz autorskiemu programowi nauczania wykraczamy poza standardy i schematy szkolne. Pozwala to na kreatywny rozwój i efektywne wykorzystanie indywidualnego potencjału twórczego. Warsztaty prowadzone są w formie stacjonarnej i zdalnej.

PROGRAM SZKOLENIOWY
AKADEMIA SZKOLENIOWA Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. zo. o.

Proces ten powinien przełamać schematyczne myślenie i pomóc w poszukiwaniach nowych rozwiązań na polu tanecznym oraz kompetencji społecznych.

Tematyka szkolenia porusza zagadnienia dotyczące szeroko pojętej tematyki tańca, a ponadto, inscenizacji, scenografii i reżyserii spektaklu tanecznego wraz z nowatorskimi rozwiązaniami. Działania szkoleniowe podzielone na tematyczne bloki warsztatowe maja formę zarówno grupową, jak i indywidualną.

Dodatkowo prowadzimy również szkolenia przygotowujące na studia wyższe (m.in przygotowanie etiudy choreograficznej pod okiem prowadzącego).
Szkolenia prowadzone są w formie stacjonarnej i zdalnej.

PROGRAM ARTYSTYCZNY

U nas młodzi artyści mogą wyrażać swoje potrzeby w procesie twórczym, rozwijać i doskonalić wiedzę z zakresu choreografii i reżyserii spektaklu. T

Misja i wizja:
Droga rozwoju i realizacji wizji w Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. zo. o.  w latach 2013-2030 jest prowadzona wielotorowo i charakteryzuje się następującymi cechami:

 • Kompetencja i kreatywność trenerów połączone z edukacją
 • Upowszechnianie sztuki tańca, choreografii i teatru na terenie Polski
 • Konsekwentne budowanie tożsamości i promowanie Instytucji
 • Wspieranie Instytucji potrzebujących.

Celem Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. zo. o. jest rozpowszechnianie sztuki tanecznej i choreograficznej na terenie całej Polski poprzez ofertę edukacyjną, warsztatową, szkoleniową i artystyczną.
Rozwijanie świadomości psychomotorycznej, wyobraźni muzycznej i przestrzennej, świadomości ciała i kształtowanie postaw twórczych uczestników studia.
Stworzenie rynku pracy dla zawodowych aktorów teatru tańca i młodych choreografów.

Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. zo. o. to:

 • Akademia Tańca i Baletu – prowadząca działalność stacjonarną i zdolną (online).
 • Akademia ze swoim autorskim programem nauczania chce docierać do miejscowości i regionów, które mają ograniczony dostęp do sztuki tańca.
 • Akademia Szkoleniowa Movement mająca na celu poszerzanie świadomość tanecznej i artystycznej.
 • Fashion Movement – kolekcje modowe inspirowane tańcem / baletem.
 • Teatr Tańca -program artystyczny. To przestrzeń skupiająca młodych artystów, twórców, ludzi tańca.
 • Realizacja pokazów, eventow tanecznych, spektakli i warsztatów.

MAGDALENA ŁAWNICZEK
Prezes Zarządu spółki Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. zo. o.

TANCERKA, AKTORKA, CHOREOGRAF, PEDAGOG
Urodzona 15.08.1984 r. w Tychach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca, kierunek: taniec, specjalność: choreografia i teoria tańca oraz szkoły aktorskiej i telewizyjnej SPOT w Krakowie.
Współpracowała ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydział Teatru Tańca w Bytomiu przy swoim spektaklu dyplomowym.
Promotorem dyplomu była prof. dr hab. Ewa Wycichowska – dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Teatru Tańca – baletu poznańskiego.
Stworzyła choreografię do spektakli muzycznych dla najmłodszych odbiorców: „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Opowieść wigilijna”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Król Bul”.

Praktykę zawodową zdobywała w:

 • Teatr Bagatela w Krakowie
 • Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach
 • Opera Śląska w Bytomiu
 • Teatr Zagłębia w Sosnowcu
 • Teatr Polski w Warszawie (dyplom)
 • Teatr Groteska w Krakowie (dyplom)
 • Balet Dworski Cracovia danza w Krakowie
 • Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Oprócz pracy teatralnej w zakresie sztuki aktorskiej i choreograficznej prowadzi również warsztaty z tańca współczesnego, modern jazz, polskich tańców narodowych, demiklasyki, z ruchu scenicznego, świadomości ciała, ekspresji scenicznej, choreografii i kompozycji tańca, teatru tańca z elementami treningu twórczego myślenia. W pracy warsztatowej wykorzystuje narzędzia teatralne i elementy metod pracy z aktorem. Pedagog tańca ze stopniem nauczyciela kontraktowego.

instruktorzy

Poznaj nasz zespoł

kontakt

Napisz do nas!