Nasi Instruktorzy
KADRA

Absolwentka AST im.S. Wyspiańskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.
Swój taneczny warsztat szkoliła początkowo w Klubie Sportowego Tańca Towarzyskiego
w Jastrzębiu-Zdroju, później w zespole tańca współczesnego Art Dance w Bielsku-Białej, zdobywając liczne nagrody na festiwalach tańca.
W trakcie edukacji akademickiej szkoliła swoje umiejętności z zakresu tańca:
taniec klasyczny (Bożena Klimczak),taniec współczesny (Jacek Łumiński, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Eryk Mahohon, Janusz Skubaczkowski), technika Limona (Louise Frankenhuis), floor worku (Maciej Kuźmiński), tańca chińskiego(Shi-bo), BMC, jogi, anatomii ciała w teorii i praktyce.
W 2017r. otrzymała miesięczne stypendium zagraniczne na 3rd CEEC Summer Dance Campie w Chinach, gdzie szkoliła swoje umiejętności z zakresu podstaw tańca chińskiego, teorii i praktyki opery Sichuańskiej oraz tańca współczesnego.
Obecnie współpracuje z Broadway Musical School w Katowicach, Bielskim Centrum Kultury oraz Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca jako instruktor tańca dzieci i młodzieży, które rozpoczynają swoją przygodę ze sceną.

Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie.
Od 2021 roku wykładowca tańca klasycznego i historii tańca w Zakładzie Tańca na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wykładowca tańca i rytmiki z elementami logorytmiki w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach. Od 2020 roku pracuje z dziećmi od 2 do 18 roku życia ucząc tańca klasycznego i współczesnego oraz praktykując techniki uczenia ruchu zgodne z rozwojem dziecka (Brain Compatible Dance Education).
Współtworzy krótkie formy teatralne i filmowe a także intermedialne. Pracuje także w ramach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca jako redaktora tekstów naukowych o tańcu oraz autorka wywiadów z artystami tańca i kuratorami z Polski i zagranicy.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Aktorka teatru tańca i choreografka. Absolwentka Zakładu Tańca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Pedagog tańca współczesnego od 2020 roku. Członek nieformalnego kolektywu PLUR rezydentury Komuna Warszawa. Autorka i tancerka ,, Na początku była ciemność i zimne ognie” Teatr Barakah Kraków. Twórczyni projektu HU-MAN Bielsko Biała. Rezydentka Lubelskiego Teatru Tańca i choreografka spektaklu ,, Moja przyjemność leży na końcu języka” Asystentka choreografa Jakuba Lewandowskiego spektaklu „Czyż nie dobija się koni?”. Od 2022 współpracuje z Instytutem Piramowicza jako choreografka w produkcjach spektaklowych „Moje Iluminacje” oraz tancerka w „Król-Duch czyli Słowacki w Metaversum” w ramach OFF POLSKA. Choreografka i inicjatorka projektu SZELEST 432Hz w Bielsku Białej. Laureatka konkursu choreograficznego ZAIKS „Drgania”. W 2020-22 współpracowała z Przestrzeniami Sztuki Katowice i Katowice Miasto Ogrodów, m.in w spektaklu ,,Bright Future” chor. Anny Mikuły. Jako aktorka teatru tańca współpracowała w produkcji Clair Howells i Uwe Koehler, Novas Invasões Portugalia, w spektaklu „Wrócę tu po swoje serce” choreografii Jacka Łumińskiego, Low states” chor. Omara Karabuluta oraz „Reformulation Exercises” chor. Katarzyny Kani. Jako aktorka grała w spektaklu dramatycznym „Materiały do życia Gelileusza” reż. Sebastiana Majewskiego oraz filmach krótkometrażowych Daniela Beltra oraz Kornela Leśniaka. Ukończyła Graham Teacher Workshop MARTHA GRAHAM SCHOOL OF CONTEMPORARY DANCE, Screen and Stage by Sharon Reshef Armony, View Points by Laura Wayth, Repertoire /Composition Peeping Tom, Półroczny kurs kompozycji z Hilke Diemer i inne.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Gdy miała trzy lata zaczęła swoją przygodę z tańcem. Próbowała każdego stylu, lecz w jej sercu pozostał taniec współczesny. Od zawsze wiedziała, że taniec to nie tylko hobby na chwilę, ale nieodłączna część jej życia. Uważa, że żeby być dobrym trenerem trzeba ciągle się rozwijać dlatego ćwiczyła u wielu instruktorów, tańczyła w zespołach m.in MAK, brała udział w różnych warsztatach jak również szlifuje swoje umiejętności na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografii i techniki tańca.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.


„Taniec to dla mnie nie tylko ruch – to język, którym ciało opowiada historie, odkrywa emocje i wyraża to, co trudno zamknąć w słowach”.
iInstruktorka tańca i artystką z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Posiada tytuł magistra sztuki na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a także ukończyła liczne kursy i warsztaty, które wzbogaciły wiedzę pedagogiczną i artystyczną. Specjalizuje się w improwizacji, floorworku, kontakt improwizacji oraz metodologii „Dancing to Connect”, gdzie wspiera uczestników w odkrywaniu własnego języka ruchu.
Pracowała w międzynarodowych zespołach takich jak Poles Apart (jako aktor tancerz) oraz Human Fields (jako dramaturg, wsparcie choreograficzne). Prowadzi autorski program tańca intuicyjnego „Free Dance”. Współpracowała z „Akademią W Gruncie Ruchu”, gdzie poszerzałam wiedzę o ruchu (w nurcie Movement Culture) oraz zdrowego podejścia do ciała.
W ciągu ostatnich lat miała zaszczyt dzielić się swoją pasją, prowadząc warsztaty i cykliczne zajęcia w różnych miastach Polski. Współtworzyła obozy ruchowe, organizowałam wykłady performatywne, pracowałam jako choreograf, dramaturg i performerka w zespołach tanecznych, teatrach, filmach i wideoklipach.
Wierzę, że każdy z nas nosi w sobie swoją unikalną melodię ruchu. Moim celem jest pomóc Ci ją odkryć i pozwolić, by wybrzmiała w całej swojej sile.”

Jest absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu (2020 r.). Studiował także na Uniwersytecie Sztuk Folkwang (Niemcy) oraz Wydziale Tańca w College Kibbutzim of Education and Technology w Tel Avivie (Izrael). Jako aktor-tancerz był członkiem zespołu artystycznego Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark w sezonie artystycznym 2021/2022. Jako tancerz współpracował z Jakubem Lewandowskim („Tryptyk Powstańczy”), Kayą Kołodziejczyk („Łaskawe” reż. Maja Kleczewska, Teatr Śląski) czy Tomaszem Wygodą („Pokora” reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski). Stworzył choreografie i ruch sceniczny do ponad dwudziestu spektakli w Polsce. Jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego „Złota Maska” za stworzenie choreografii do „Kariery Nikodema Dyzmy” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego w Teatrze Mickiewicza w Częstochowie. Spektakl „Szekspir: makieta” (reż. M. Mańka), w którym wcielił się w rolę Hamleta, zdobył Nagrodę Publiczności oraz Pierwszą Honorową Nagrodę OFF na 25. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Z technik tanecznych najlepiej czuje się w szeroko rozumianym tańcu współczesnym i improwizacji. Czynnie i nieprzerwanie działa jako instruktor tańca od 2020 roku. Pracuję z amatorami, pasjonatami i profesjonalistami zaczynając od najmłodszych na seniorach kończąc.
Martyna Czich:
Jako instruktor tańca swoją pracę opiera na wieloletnim doświadczeniu scenicznym oraz wykształceniu w zakresie tańca i aktorstwa scenicznego.
Przygoda z tańcem rozpoczęła się w 2012 roku w Studiu Musicalowym Step Tomasza Micha w Chorzowie, gdzie przez 12 lat rozwijała swoje umiejętności jako tancerka w spektaklach. Mam na swoim koncie musicale: „Gwiazda”, „Kochaj i Tańcz”, „Jak nie my to kto?”, „Hotel Czarna Magnolia”, „Poprawiny”, „Korpo” oraz „Tron”. Kontynuowałam naukę w Studium Wokalno-Baletowym w Gliwicach, zdobywając dyplom Aktora Scen Muzycznych.
Od ponad 2,5 roku prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pracowała już w 10 różnych placówkach przedszkolnych, gdzie wprowadza najmłodszych w świat tańca poprzez zabawę, rytmikę i podstawowe elementy gimnastyczne oraz techniczne. Moje zajęcia obejmują zarówno zajęcia adaptacyjne dla dzieci żłobkowych, jak i bardziej zaawansowane formy ruchu dla starszych grup. Poza pracą z przedszkolakami prowadzi także zajęcia dla dzieci i młodzieży w grupach wiekowych 3-4, 5-6, 7-10 oraz 11-13 lat. Specjalizuję się w technice tańca: Show Dance, Balecie oraz Jazzie. Dostosowuje zajęcia do możliwości i potrzeb moich podopiecznych. Podczas pracy stawia na połączenie techniki z ekspresją sceniczną, a także budowanie pewności siebie u dzieci poprzez ruch i wyrażanie emocji tańcem. Celem Martyny jest nie tylko rozwijanie zdolności tanecznych, ale także zaszczepienie w dzieciach miłości do tańca i sceny, tak jak sama ją pokochała wiele lat temu.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Choreografia i Techniki Tańca (2022-2023). Posiada bogate doświadczenie artystyczne, obejmujące udział w spektaklach dyplomowych, takich jak Apoptoza(2023, choreografia i opieka artystyczna: Katarzyna Migała, Jacek Owczarek), W odbiciu (2022, choreografia: Paulina Nowicka), To Ty (2022, choreografia: Sebastian Flegiel) oraz Szczęście świata (2020, choreografia: Ada Steinke). Brała również udział w musicalach, m.in. Poprawiny (2019, Studio Musicalowe STEP – asystentka choreografa, tancerka, aktorka), Hotel Czarna Magnolia (2018, tancerka, aktorka) oraz Zbrodnia i kara (2017, tancerka, aktorka). Jej doświadczenie sceniczne obejmuje również występy w produkcjach Rollercoaster (2017), Ja się boję sama spać(2017) oraz Jak nie my, to kto? (2016) w Studio Musicalowym STEP, a także udział w Koncercie Sylwestrowym Chorzowskiego Centrum Kultury (2019).
Jako instruktorka tańca zdobyła szerokie doświadczenie pedagogiczne. Od 2019 roku związana ze Studiem Choreografii i Teatru Tańca Movement, prowadząc grupy od 3 roku życie po grupy turniejowe. Do 2023 roku prowadziła zajęcia w Studio Tańca Pasja w Łodzi, gdzie pracowała zarówno z grupami turniejowymi, jak i początkującymi. W latach 2021-2023 była instruktorką tańca na obozach Strefa Twórcza z Dawidem Kwiatkowskim. W latach 2022-2023 roku uczyła w Szkole Tańca Urban Dance Zone w Łodzi, specjalizując się w Broadway jazz, tańcu współczesnym z elementami akrobatyki oraz modern jazz. Wcześniej, w latach 2018-2020 pracowała z dziećmi w Chorzowskim Centrum Kultury (grupa 6-8 lat). W 2017 roku współpracowała jako aktorka z Agencją Artystyczną PRYM ART z Katowic, biorąc udział w spektaklach Plastusiowy pamiętnik i plamy oraz Fabryka zabawek. Już w 2016 roku rozpoczęła działalność jako choreografka i instruktorka tańca w Stowarzyszeniu MusicALL w Rudzie Śląskiej, gdzie pracowała nad spektaklami Kopciuszek, W 80 dni dookoła świata, Ania z Zielonego Wzgórza oraz Dziewczynka z zapałkami.
Posiada liczne kwalifikacje i ukończone kursy, w tym kurs instruktora tańca, kurs na wychowawcę wypoczynku, kurs na instruktora pilatesu oraz kurs podstaw choreografii scenicznej. Dodatkowo odbyła szkolenie z elementów gimnastyki artystycznej i sportowej we freestyle pom i cheer jazz.

Magdalena Ławniczek od wielu związana ze światem tańca i teatru. Jest nie tylko tancerką i aktorką, ale także choreografką oraz pedagogiem tańca, aktywnie angażującą się w rozwój artystyczny kolejnych pokoleń.
Edukacja i rozwój kariery
Magdalena Ławniczek urodziła się 15 sierpnia 1984 roku w Tychach. Swoją artystyczną drogę rozpoczęła od intensywnej edukacji tanecznej i teatralnej. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowała na kierunku taniec, specjalizując się w choreografii i teorii tańca i uzyskując tytuł magistra sztuki. Dodatkowo ukończyła Szkołę Aktorską i Telewizyjną SPOT w Krakowie, co pozwoliło jej rozwijać również umiejętności aktorskie, wzbogacając jej wszechstronność sceniczną. Ukończyła również pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Jest pedagogiem tańca ze stopniem nauczyciela kontaktowego. Twórczyni Śląskiego Lata Baletowego i Beskidzkiej Zimy Baletowej.
Studio Movement i działalność edukacyjna
Obecnie Magdalena Ławniczek pełni funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Kreatywnego spółki Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. z o.o.. To miejsce, w którym łączy swoje pasje do tańca, choreografii i edukacji, prowadząc warsztaty oraz zajęcia taneczne dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Movement jest przestrzenią, gdzie młodzi tancerze mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać profesjonalne doświadczenie sceniczne.
Spektakle taneczne i muzyczne
Jednym z głównych obszarów działalności choreograficznej Magdaleny są spektakle muzyczne dla dzieci. Tworzyła choreografie do takich przedstawień jak:
- „Calineczka”,
- „Jaś i Małgosia”,
- „Kopciuszek”,
- „Czerwony Kapturek”.
Oprócz pracy z dziećmi, tworzy choreografie także dla dorosłych artystów. Jej współpraca z Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie zaowocowała spektaklem dyplomowym pod kierunkiem prof. Ewy Wycichowskiej. Jej praca z młodymi tancerzami pokazuje jej umiejętność łączenia techniki z ekspresją artystyczną, co czyni jej choreografie wyjątkowymi i pełnymi emocji.
Warsztaty i edukacja choreograficzna
Prowadzi liczne warsztaty taneczne, podczas których przekazuje wiedzę na temat techniki, kompozycji choreograficznej oraz interpretacji ruchu. Jej warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród początkujących tancerzy, jak i profesjonalistów chcących doskonalić swoje umiejętności sceniczne.
Działalność biznesowa – Movement Studio
Powstanie Movement Studio
Magdalena Ławniczek jest założycielką i prezeską Movement Studio Choreografii i Teatru Tańca Sp. z o.o., które powstało z myślą o stworzeniu profesjonalnej przestrzeni dla tancerzy, choreografów i miłośników sztuki ruchu. Movement Studio to nie tylko szkoła tańca, ale także centrum choreograficzne, w którym organizowane są:
- regularne zajęcia taneczne,
- warsztaty i szkolenia,
- produkcje choreograficzne i teatralne,
- wydarzenia kulturalne.
Rozwój i sukcesy Movement Studio
Dzięki zaangażowaniu Magdaleny Ławniczek, Movement Studio stało się rozpoznawalnym miejscem na mapie tanecznej Polski. Studio regularnie organizuje warsztaty z czołowymi tancerzami i choreografami, a także uczestniczy w międzynarodowych projektach tanecznych.
Dodatkowo, studio współpracuje z teatrami, instytucjami kulturalnymi oraz festiwalami tanecznymi, co pozwala na tworzenie coraz bardziej ambitnych i innowacyjnych projektów artystycznych.
Magdalena Ławniczek, połączyła pasję do tańca z umiejętnością zarządzania własnym biznesem. Jako choreografka tworzy unikalne spektakle, w których taniec staje się narzędziem opowiadania historii. Jako przedsiębiorczyni rozwinęła Movement Studio w prężnie działającą organizację, oferującą profesjonalne zajęcia taneczne i choreograficzne.
Jej sukces pokazuje, że determinacja, talent i biznesowe podejście do sztuki mogą prowadzić do stworzenia rozpoznawalnej marki w świecie tańca.

Historię z ruchem zaczęła w wieku 3 lat od gimnastyki artystycznej, z czasem przerodziło się to w taniec. Doskonaliła się wtedy w różnych stylach od tańca współczesnego po break dance, jednak głównie był to taniec współczesny, klasyczny, jazz i elementy akrobatyki
Rozwijała się w klubie UKS Gwiazda Olesno i brała udział w wielu obozach tanecznych, między innymi w kilku edycjach Letniej Szkoły Artystycznej w Koszęcinie, w warsztatach masterclass „Wave of dance” organizowanych przez fundację Michaiła Zubkova” i wielu innych.
Miała przyjemność uczestniczyć w wielu konkursach tanecznych zarówno z grupą jak i w występach solowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. A jednym największych osiągnięć była nagroda „For the best dancer” w konkursie „Opus I international competition of young dance creators” w Celie 2022.